• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Абетка безпеки

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобну вибухівку, що може з’явитися на вулицях міст і селищ, розпізнати набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами украй актуальним.

Фахівці цивільного захисту рекомендують вчителям і батькам обов’язково проводити з дітьми бесіди щодо поводження з невідомими предметами і пристроями.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.

До вибухонебезпечних предметів належать:

• вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

• боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника. До боєприпасів належать:

- бойові частки ракет;

- авіаційні бомби;

- артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

- інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

- ручні гранати;

- стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);

• піротехнічні засоби:

- патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

- вибухові пакети;

- петарди;

• ракети (освітлювальні, сигнальні);

- гранати;

- димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої - пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

- саморобні міни-пастки;

- міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Зазвичай, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх до небезпечний експериментів. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому так важливо пояснити учням наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

- наближатися до предмета;

- пересувати його або брати до рук;

- розряджати, кидати, вдаряти по ньому;

- розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;

- приносити предмет додому, у табір, до школи.

Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку!

Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, немає снарядів часів війни.

«Торгівля людьми – сучасне рабство»

Торгівля людьми — явище глобальне. Воно сильно впливає на країни, що знаходяться в стані політичної та економічної трансформації або постконфліктного стресу, які в основному і є країнами походження для всесвітнього кримінального процесу торгівлі людьми. Це явище також впливає як на економічно розвиненіші країни призначення, так і на країни транзиту. Людей, що живуть в скрутних умовах, привертає можливість поліпшення свого життя в багатших і розвиненіших країнах, а в той же самий час в країнах призначення зростає попит на низькооплачуваних робочих в нелегальних трудових секторах економіки, а також в легальних трудових секторах з низькою заробітною платнею. В той час, як в 1970-х і 1980-х роках західноєвропейські країни були країнами призначення для торговців людьми, які привозили жінок і чоловіків в основному з Азії і Латинської Америки, з крахом комуністичних режимів, то на початку 1990-х ситуація змінилася. Жінки з східноєвропейських країн все більше стали домінувати на «ринку» торгівлі людьми, як в Західній Європі, так і в самому регіоні Центральної і Південно-східної Європи.

Протокол про торгівлю людьми є одним з трьох протоколів, прийнятих на додаток до цієї Конвенції. Протокол є першим глобальним юридично обов'язковим документом з узгодженим визначенням питання про торгівлю людьми. Метою такого визначенням є сприяти зближенню національних підходів у відношенні до визначення національних кримінальних злочинів, що сприяло б ефективному міжнародному співробітництву в галузі розслідування і судового переслідування у випадках торгівлі людьми. Протокол про торгівлю людьми вступив в силу 25 грудня 2003 р. До червня 2010 року, Протокол про торгівлю людьми був підписаний 117 країнами (в Україні Протокол ратифіковано 21 травня 2004 р.) та 137 партіями.

Увага!

Консультацію з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, можна отримати за телефоном Національної дитячої гарячої лінії та Національної гарячої лінії за номерами 527 ‑ з мобільного, та 0-800-505-501 ‑ зі стаціонарних (безкоштовно)

А також можливо отримувати консультування з питань протидії торгівлі людьми на сайті www.migrantinfo.org.ua

Під час прогулянок в лісі або в туристичному поході:

1. ретельно вибирати місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни;

2. перед розведенням багаття в радіусі п'яти метрів перевірити ґрунт на наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або обережно зняти лопатою верхній шар ґрунту, перекопати землю на глибину 40-50 см);

3. користуватися старими багаттями не завжди безпечно, адже там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї» або такі, що не вибухнули;

4. у жодному випадку не підходити до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.

Практично всі вибухові речовини чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності.

Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

ПАМ’ЯТКА


Дії населення в екстремальних умовах та у надзвичайних ситуаціях

УВАГА!!!


Якщо сталася надзвичайна ситуація:

Після головного сигналу цивільного захисту «Увага! Всім!» (переривчасте звучання сирен та сигнали з гучномовців, встановлених на автомобілях чергових диспетчерських служб):

- увімкніть телевізор або радіо;
- слухайте повідомлення Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста чи району. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів;
- поінформуйте про ситуацію сусідів;
- чітко виконуйте рекомендації, отримані з офіційних джерел;

- при необхідності інформацію уточніть за телефонами екстрених служб (101,102);

- після отримання тривожного сигналу прямуйте до укриттів або до збірних пунктів евакуації, адресу яких ви повинні завчасно уточнити у КРЕПІ чи сільській раді.

Якщо стався вибух або почався обстріл:

- негайно падайте на землю або підлогу, прикривши голову руками;
- ховайтеся під прикриття (бордюр, капітальний паркан тощо), не виявляйте зайвої цікавості;
- у приміщеннях намагайтеся не підходити до вікон;
- не панікуйте, дійте швидко, але розважливо.

Якщо виявили підозрілий предмет:

- ні в якому разі не чіпайте його;
- відійдіть якомога далі;
- попередьте перехожих про можливу небезпеку;

- негайно повідомте про подію за телефоном 102 або 101;
- дочекайтеся приїзду спеціалістів та вкажіть точне місцезнаходження предмету.

Знайте: як камуфляж для вибухових пристроїв можуть використовуватися сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

Ніколине приймайте від незнайомих людей сумки й згортки. Не залишайте свій багаж без нагляду.

Пам'ятайте! Практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових та термічних впливів. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності!

Управління ДСНС України у Запорізькій областіУВАГА, ОЖЕЛЕДЬ!

Одна з головних небезпек взимку – ожеледь і, як наслідок, можливе падіння. Щорічно лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали під час ожеледі. Тому варто поговорити про те, як вести себе під час ожеледі, щоб не потрапити до травмпункту.

Під час ожеледі краще носити взуття на підошві з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі або неспритні. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар. Якщо ж пересидіти ожеледь немає можливості, під час перебування на вулиці, про всяк випадок, будьте готові до падіння. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні від речей. Поспіх збільшує небезпеку падіння, тому виходьте з будинку неквапом.

При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс втриматися на ногах.

Падати під час ожеледі слід з мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння сконцентруйтесь, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не лише падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило,вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо: можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледі. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести в кращому випадку до каліц2тва, а то й до загибелі.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися набряки – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків, та великих деревах. Слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев у період танення льоду, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

НЕБЕЗПЕКА У ДОМАШНІЙ АПТЕЧЦІ.

Однією з небезпек, яка може стати причиною нещасних випадків у побуті, є домашня аптечка. Особливо, коли вона потрапляє до рук дітей, які так люблять все «пробувати на зуб».

Через недогляд батьків «безневинні» препарати, які зберігають вдома практично всі, можуть стати причиною тяжкого отруєння дитини. Навіть банальні « безпечні» краплі в ніс, випити дитиною, можуть викликати важкі наслідки.

Тому дуже важливо знати, як розпізнати отруєння? Що у таких випадках потрібно робити і, що не менш важливо – чого робити ні в якому разі не можна.

Симптоми отруєння дитини ліками,крім блювання або проносу, можуть бути як раптова млявість та сонливість, так і навпаки – різке збудження, напруженість. Можуть бути розширені зіниці, горіти щоки, рясне потовиділення. Обов’язково потрібно звернути увагу на дихання – дитина може часто та поверхнево дихати або, навпаки, дихання стає рідким і глибоким.

Як допомогти дитині? У будь – якому випадку – негайно викликати «швидку допомогу». До приїзду лікарів потрібно, насамперед, спробувати з’ясувати, чим саме отруїлася дитина, і скільки ліків встигла проковтнути. Потім спробувати позбутися від речовин, які ще не встигли всмоктатися в кров, тобто викликати у дитини блювоту. Для цього потрібно натиснути на корінь язика пальцем, загорнути бинтом. Якщо такий спосіб не спрацьовує, можна дати випити концентрований розчин солі ( 2 – 4 чайні ложки на склянку теплої води). Важливо – виклавши блювоту, не потрібно прибирати блювотні маси – вони можуть знадобитися для дослідження.

Чого роботи не можна? Блювоту у дитини в жодному разі не можна викликати, якщо малюк втратив свідомість (блювотні маси, потрапивши в легені, можуть викликати пневмонію), коли дитина отруїлася кислотою або лугом – «на зворотному шляху» блювотні маси можуть знову обпекти слизову оболонку.

Після очищення шлунка приступають до очищення кишечника. Для цього можна використовувати активоване вугілля – розчинити у склянці води з розрахунку один грам на кілограм ваги дитини.

Коли прибуде « швидка допомога» не забудьте передати медичним працівникам упаковку з-під ліків, які з’їла дитина і повідомити, якщо це можливо, час та дозу вжитого препарату.

Щоб уникнути подібних нещасних випадків, батьки повинні пам’ятати та дотримуватись таких простих правил:

· Зберігати медикаменти в окремому, недосяжному для дитини місці. Якщо дитина повзає на рівні зросту дорослої людини, якщо ходить – зачиняти медикаменти на ключ.

· Не приймати ліки в присутності дитини, тому що вона буде повторювати Ваші дії за Вашої відсутності.

· Використовувати ліки за інструкцією чи вказівками лікаря, ні в якому разі інструкцією чи вказівками лікаря, ні в якому разі не перевищувати призначену дозу препарату.

· Не зберігати медикаменти із закінченим терміном використання.

ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД НЕБЕЗПЕКИ.

Ми часто не замислюємося про те, що наші діти мало не щодня наражаються на небезпеку, причому з вини батьків! Йдеться про травми, які діти можуть отримати, знаходячись навіть у власній кімнаті, і в цілому про їх здоров’я і навіть життя.

Дуже часто діти травмуються вдома, на дитячих майданчиках тощо, залишаючись без нагляду дорослих. Це називається «залишені в небезпеці» і може бути кваліфіковано як травмування (чи смерть) з необережності.

Багато батьків не вживають ніяких заходів щодо запобігання нещасних випадків у будинку від гострих, гарячих предметів, хімічних речовин. Ми знаємо тільки одне: не давати дітям сірники. А чим ще загрожує малятам довкілля?

Небезпека підстерігає дітей усюди вже з того дня, коли вони починають ходити. Батькам необхідно усунути всі джерела небезпеки та водночас створити вільний простір для допитливого малюка.

Яке ж найнебезпечніше місце для дитини? Звичайно, кухня!каструлі на плиті з киплячою в них рідиною мають розміщуватися якнайдалі від краю, інакше дитина може обшпаритися. Подачу газу необхідно перекривати, оскільки діти люблять крутити ручку газової плити.

Купуючи хімікати (миючі, чистячи, відбілю вальні засоби; лаки, фарби, розчинники – для ремонту0, обирайте найменш токсичні. Усе це необхідно зберігати високо, в недоступних для дитини місцях або під замком. Так само не можна зберігати на туалетному столику косметику, лаки, дезодоранти.

Лаки, алкогольні напої, ножі, виделки тощо теж не мають бути на очах у дитини. Побутові електроприлади, якими ви не користуєтеся, слід вимикати з розеток. Якщо у вас є каміни, обігрівачі, подумайте, як убезпечити дитину від опіків.

Сірники, запальнички, недопалки – усе це не повинно навіть потрапляти дітям на очі. Навіть якщо в попільничці залишився недопалок, малюк, може узяти його й отримати інтоксикацію.

З кімнати, де постійно перебуває дитина,необхідно прибрати небезпечні предмети, наприклад, такі що легко б’ються, монети, ґудзики,шпильки, цвяхи, гвинтики, голки та інший дріб’язок, які дитина може проковтнути, засунути собі в ніс, вухо або увіткнути в електророзетку.

А скільки травм буває від банальних квітів – кактусів! Слід знати й про те, що деякі кімнатні рослини можуть бути токсичні та викликати алергію, їх слід тримати якомога долі від дитини.

Що стосується дитячих іграшок, то і тут батькам треба бути уважними. Якщо іграшки ламалися і мають гострі кути, потрібно якнайшвидше їх позбутися. Іграшкову зброю краще взагалі не купувати: кульку, потрапляючи у тверді предмети,відскакують та потрапляють у тих, хто стріляв; пістони розкидають іскри, які можуть травмувати очі. Так само небезпечні лук із стрілами, рогатки.

Перед сном з малюка необхідно зняти будь – які ланцюжки, щоб вони не перетягнули йому горло.

Коли дитина купається у ванні, не вмикайте телефон, радіо: повітря, насичене паром, є провідником струму. Не взувайте дитині у ванні слизьке взуття, бо вона може отримати травму, впавши на мокрій підлозі.

У квартирі на видному місці завжди повинен знаходитися список телефонів аварійних служб, щоб їх міг викликати кожен, включаючи підлітків.

Обов’язково поясніть дитині, щоб вона, перебуваючи вдома наодинці, не впускала нікого, не брала від чужих людей солодощі, подарунки, іграшки, гроші, не спокусилася на прогулянку в чужому автомобілі. Якщо підлітки гуляють одні, нехай уникати порожніх стадіонів, безлюдних парків, темних вулиць.

Необхідно вчити дітей розпізнавати ризики: наприклад, виносячи сміття, не залишати двері відкритими; не виходити з квартири, якщо біля дверей стоять незнайомі люди; не заходити в ліфт з незнайомцями.

Усі можливі небезпеки для дитини батьки можуть і повинні передбачити самі. Будь пильні – і ваші діти будуть у безпеці!
Причини травмування дітей

Причина 1. Поведінка самої дитини, яка отримала травму

Ця причина поділяється на такі підгрупи:

- низький рівень сенсомоторного розвитку дитини. До травмування призводять низький рівень координації рухів, невміння володіти своїм тілом, а також відсутність необхідних навиків при виконанні певних дій;

- відсутність або недостатність знань про небезпеку, про можливі наслідки вибраного варіанту дій;

- зневажання відомою небезпекою через більш сильний мотив, наприклад, через бажання справити враження на значимих для дитини людей;

- втома, емоційне збудження, ігровий раж, спортивний азарт та інші психофізіологічні стани, які впливають на успішність плину тієї чи тієї діяльності. Основну частину травм цієї підгрупи становлять травми, отримані в рухливих іграх. При цьому нерідко сильну дезорганізувальну дію на поведінку дитини справляє бажання досягти найкращого результату, а також змагальний характер гри, нові завдання, що виникають зненацька, та небезпечні ситуації, в яких потрібно швидко й самостійно прийняти рішення.

Причина 2. Дії однолітків, які оточують дитинуНайчастіше діти травмують одне одного під час гри (біг і наштовхнувся; підліз під гойдалку, що розкачувалася, тощо). Але особливу увагу мають привернути випадки, пов’язані з поведінкою, яка містить елементи фізичного насилля до інших дітей, а іноді й з цілеспрямованим бажанням завдати болю, продемонструвати свою фізичну перевагу.

Причина 3. Дії дорослих, які оточують дитину

Йдеться про дії дорослих, зокрема батьків, які призводять до виникнення травмонебезпечної ситуації, а згодом і до травмування дитини. Найпоширенішою помилкою дорослих (вихователів, батьків) є недостатній догляд за дітьми у різних ситуаціях (на воді, на дорозі, на ігровому чи спортивному майданчику тощо), відсутність контролю за їхньою поведінкою. Ще одна помилка дорослих — незабезпечення безпечного середовища для дітей.
Дорогі батьки!

Багато шкоди народному господарству, особистим інтересам і життю громадян завдають пожежі. Отже, не зайвим буде ще раз нагадати батькам: ховайте сірники від дітей. Звичайно, дуже добре виховувати у дітей самостійність. Але велику помилку роблять ті, хто доручає дитині дивитися за піччю чи газовою плитою. У кращому разі, дитина забуде про доручення. А це теж призведе до лиха. Перш ніж довірити дітям вмикати електричні прилади, розпалювати газові плити і т.д. необхідно навчити їх як це робити.
Хто винен у тому, що дитина підпалила хату чи скирду, що малюк став жертвою своїх чи пустощів інших дітей! Винні ,насамперед, ми, дорослі. Батьки зобов'язані навчити своїх дітей правилам поведінки з вогнем, розповісти про те, до чого може призвести необережне користування сірниками. Слід пам'ятати, що сірники необхідно зберігати у місцях недоступних для дітей.
Практика показує, що пустощів з вогнем майже не буває там, де діти зайняті у різноманітних іграх, гуртках, у художній самодіяльності.
НЕ ПРОХОДЬТЕ ПОВЗ ДІТЕЙ, ЯКІ ГРАЮТЬСЯ З ВОГНЕМ!!!


ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
для дітей старшого дошкільного віку
Категорично забороняється:· Гратися з сірниками.

· Запалювати папір або інші предмети і переносити вогонь.

· Без догляду дорослих запалювати вогнища із сухого листя, сміття.

· Вибирати вугілля під час горіння його в печі.

· При відсутності дорослих вмикати електроприлади.

· Класти іграшки та інші предмети на запалені плити або увімкнуті електроприлади.

· Запалювати легкозаймаючі речовини і перевіряти можливості їх загорання.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ПІД ЧАС ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ:
ü Якщо виникла пожежа в приміщенні, не треба лякатися і ховатися.

ü Якщо пожежа виникла в домашніх умовах і вогонь невеликий, потрібно швидко загасити його водою, накрити ковдрою або засипати піском.

ü Якщо в приміщенні з’явилось багато диму, слід пробиратися до виходу повзком.

ü Якщо в приміщенні є менші діти, треба негайно винести їх на вулицю.

ü Не гаючи часу потрібно повідомити про пожежу когось із сусідів або інших дорослих.

ü Якщо під час пожежі не має поблизу нікого з дорослих, дитина повинна сама викликати пожежну команду. Для цього потрібно набрати номер 101 та повідомити місце пожежі (назвати своє прізвище, ім’я, вулицю, номер будинку і квартиру)

Кiлькiсть переглядiв: 294

Коментарi