Прояви шкільної дезаптації

Переступивши поріг школи дитина потрапляє у повністю новий для неї світ. Перед маленькою людиною постає непросте завдання – звикнути до нового життя, нових людей, нового оточення і обстановки.

Адаптація до школи часто проходить досить болісно для дитини. Спостереження показують, що вироблення відносно стійкого пристосування до школи починається на п’ятому тижні навчання. Але у окремих першокласників навіть після цього часу адаптація до школи так і не відбувається, в такому випадку має місце соціально-психологічна дезадаптація до школи.


Дезадаптація до школи характеризується рядом ознак:



1. Першокласних відрізняється на фоні інших дітей тим, що часто і сильно відволікається на уроках. Він неорганізований, пасивний. Він не може зрозуміти суть завдання і приступити до його виконання. Така дитина не може працювати без додаткових нагадувань і відволікань.

2. Письмо дитини нестійке, має різну протяжність і висоту графічних елементів, нерівні штрихи, розтягнуті, різнонахилені великі букви. Помилки полягають в пропусках букв і їх ипадковиїх замінах, не використанні правил.
Викликані всі ці невідповідності перш за все відсутністю концентрації уваги.

3. З цієї ж причини спостерігаються труднощі в читанні: пропуски букв, слів, вгадування, швидкий темп читання при поганому сприйнятті прочитаного матеріалу, повільний темп читання.

4. Труднощі на уроках математики полягають в нестійкому почерку (розтягнуті, нерівні цифри), фрагментарному сприйнятті завдання, труднощах при переключенні з однієї дії на іншу.

ДЕЗАДАПТАЦІЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ ДО ШКОЛИ ТАКОЖ МОЖЕ ХАРАКТЕРИЗУВАТИСЯ ТАКИМИ ПРОЯВАМИ, ЯК:- відставання від шкільної програми по одному чи декільком предметам, не успішність в навчанні;
- страх публічного виступу, перевірки знань, оцінювання, розсіяність при відповідях, невпевненість;
- порушення в спілкуванні з однолітками – відчуженість, агресія, конфліктність, підвищена збудливість;
- порушення у взаємовідносинах з педагогами – невиконання шкільних норм, порушення дисципліни;
- впертість, страхи, брехливість, засмученість, самотність, надчутливість, почуття власної неповноцінності.

Кiлькiсть переглядiв: 204

Коментарi