• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Медична сторінка
  • Перша долікарська допомога дітям-алергікам, при укусах комарів та інших дрібних комах

ПАМ'ЯТКА

Перша долікарська допомога дітям-алергікам при укусах комарів, мокреців, інших дрібних комах

· Діти-алергіки, які відвідують дошкільний заклад у весняно-літній період, мо­жуть постраждати від укусів комах, слина яких містить алергени, на прогулянці у парку, лісі, екскурсії на відкритому повітрі, навіть у приміщенні.
· У дітей, які схильні до алергії, часто навіть одиничні укуси можуть викликати алергічну реакцію на слину комарів, комах. Тому, як і у випадку з укусами перетинчастокрилих, у приміщеннях слід вдаватися до запобіжних заходів, а саме завішувати вікна та двері дрібною сіткою, аби комарі не могли попасти у приміщення.
· Для більшої ефективності можна використовувати репеленти — речовини, що відлякують комах. На сьогодні існує великий вибір хімічних репелентів. Природні репеленти ж отримують з листя томатів, лаванди, гвоздики, аніса, кедра, евкаліпта тощо. Однак зауважте, що лікарі не радять наносити ці речовини на дитячу шкіру. Репелентом слід лише обробити сітку, яка прикриває вікна.
· Якщо у приміщення вже залетіли комарі, слід використовувати інсектициди — речовини, які вбивають комах. Найбільш поширеними сьогодні є фумігатори — речовини для викурювання комарів (спіралі, свічки, рідини, пластинки). Можна також використовувати ультразвукові відлякуванні.
Якщо дитину вкусив комар, мокрець або інша дрібна комаха, необхідно:
• прикласти щось холодне до місця укусу;
• зняти свербіж та набряк від укусу за допомогою спиртовмісних настоянок (борний спирт, настоянка календули, навіть корвалол чи валокордин);
• намазати місце укусу маззю арніки або іншим антигістамінними гелем тощо;
• дати дитині антигістамінний препарат.
У разі розвитку алергічної реакції, супроводжуваної набряком, який збільшується, нудотою та утрудненим диханням, необхідно терміново звернутися до лікаря.
Невідкладної допомоги потребують усі діти з численними укусами, вираже­ними алергічними реакціями та при будь-якій зміні загального самопочуття на­віть після одиничного укусу.

Кiлькiсть переглядiв: 162

Коментарi